Parazitující houba s neuvěřitelnými účinky pro lidské zdraví. Jak využít rezavec šikmý na maximum?
Rezavec šikmý, kterému se přezdívá také čaga je parazitující houba, která napadá stromy a škodí jim. Oproti tomu lidskému organismu velmi pomáhá. Jak?
Parazitující houba s neuvěřitelnými účinky pro lidské zdraví. Jak využít rezavec šikmý na maximum?
Houba, která má vynikající účinky na lidské zdraví jménem rezavec šikmý se k nám dostala z tradiční čínské medicíny a po staletí je využívána i v lidovém léčitelství. Byla by tak velká škoda nevyužít jejich účinků i dnes, v době, kdy je péče o zdraví tolik důležitá.
Stromům škodí, nám pomáhá
Inonotus obliquus tedy rezavec šikmý známý také jako čaga je parazitující houba, která se přirozeně vyskytuje na kmenech stromů, a konkrétně vždy to jsou břízy. Ve svém přirozeném prostředí se nejčastěji vyskytuje v severní Evropě, v Rusku ale i v některých oblastech Asie a také severní Ameriky. Houba potřebuje ke svému růstu nízké teploty, a proto se zpravidla vyskytuje právě tam, kde jsou okolní teploty stále nízké. Zatímco v přírodě jde o přirozeného škůdce, který svého hostitele, tedy stromy napadá, v léčitelství se velmi cení a to pro své silné účinky na lidské zdraví. S čím tedy konkrétně může pomoci?
Detoxikace i boj proti rakovině
Rezavec šikmý se využívá k detoxikaci organismu velmi ceněný je ale i boji proti rakovině, kdy působí jako prevence ale i jako podpůrná léčba. Bohužel stále chybí konkrétní vědecké výzkumy, které by to dokazovaly, z tohoto důvodu nelze s jistotou říci, že tomu tak skutečně je. Pokud však věříte v lidové léčitelství a přírodní způsoby léčby vám nejsou cizí, určitě na houbu vsaďte. Neoficiální výsledky totiž hovoří jasně.
Staří Číňané také věřili, že houba podporuje léčbu autoimunitních poruch. Organismus dále kvalitně vyživuje a regeneruje, čistí a v neposlední řadě dodává tělu potřebnou a tolik chybějící energii. Pomáhá také v boji se stresem a zklidňuje mysl.
Rezavec šikmý je bohatý na vitamíny, minerály a stopové prvky. Využívá se jako účinný antioxidant a konzumuje se nejčastěji ve formě tablet nebo prášku. Zatímco tablety se jednoduše zapíjejí vodou, prášek lze přimíchat do běžné stravy nebo je z něj rovněž možné připravit čaj.